Kustovnica čínska výhonky (1000 g)

Kustovnica čínska výhonky (1000 g)
Nové Zľava -10%

Kustovnica čínska, známa pod latinským názvom Lycium chinense, je ker dorastajúci do výšky až troch metrov. Známe sú plody jasno červenej farby, ktoré sú považované za najhodnotnejšie ovocie planéty.

Výrobca: Salvia Paradise

Dostupnosť: Skladom do 2 dní

60.1 € 54.1 €

Kód produktu: P143

Kategória: Čaje a nálevy

Popis produktu

Kustovnica čínska, známa pod latinským názvom Lycium chinense, je ker dorastajúci do výšky až troch metrov. Známe sú plody jasno červenej farby.

Záujem však budia aj výhonky, ktoré sa zbierajú z rastlín špeciálne pestovaných výhradne pre výrobu kvalitného čaju. Počas rastu sú zaštipované kvety – rastliny tak nedávajú všetku svoju energiu do rastu plodov, ale práve výhonkom. Úroda je veľmi malá, cca 1/20 váhy plodov. Z mladých výhonkov sa pripravuje chutný čaj jemnej trávovej chuti a vône typickej pre kustovnicu. V Číne je tento čaj považovaný za výnimočnú delikatesu. Po použití možno výhonky samostatne zjesť alebo ich pridať do šalátu.

Ustanovenie nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si, prosím, dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné užitie: 
Jednu čajovú lyžičku (3 g) sušených výhonkov prelejeme 300 ml horúcej vody s teplotou 85 °C a lúhujeme 3–5 min. Následne scedíme a podávame – možno nechať v hrnčeku až do vypitia. Je možné pripraviť dva nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujeme dobu lúhovania o 2 min. S dobou lúhovania odporúčame experimentovať.

Surovina na prípravu bylinkového čaju – nálevu


Hodnotenie zákazníkov (0)

Zatiaľ žiadne názoryMeno
Predmet
Ako produkt hodnotíte?
Recenzia

Podobné produkty

Psyllium mleté 150 g

Psyllium mleté 150 g

Psyllium – Plantago ovata – ve formě jemně namletého prášku. Výhodou prášku je rychlé a snadné užití! Psyllium je…

Máme skladom
5.0 €
Guarana prášok HQ (150 g)

Guarana prášok HQ (150 g)

Extra kvalitná, jemne mletá guarana z Brazílie. Guarana nie je pražená, je iba namletá a niekoľkokrát sieťovaná pre…

Máme skladom
11.0 € 9.9 €
Nové
Graviola - Annona list

Graviola - Annona list

Graviola je malý, vzpriamený neopadavý strom dorastajúci do výšky 5–6 m, s veľkými, oválnymi a hladkými, tmavo zelenými…

Máme skladom
5.0 € 4.5 €
Nové