Konopné semienko neloupené (Cannabis sativa) (2,5 kg)

Konopné semienko neloupené (Cannabis sativa) (2,5 kg)
Zľava -58%
Konopné semienko neloupené (Cannabis sativa) (2,5 kg)

Semená konope siateho (technické konope) predávame v 2,5 kg balení. Na prianie je možné zaslať aj iné. Krajina pôvodu ČR.

Výrobca: Frumenta

Dostupnosť: Máme skladom

23.2 € 9.6 €

Kód produktu: CM_68

Kategória: Sušené plody, orechy, semená

Popis produktu

Akonáhle sa povie konope, väčšina ľudí si predstaví mládež či bohémskej umelce, pokuřující marihuanu. Konope siate, ktoré sa využíva v potravinárstve, ale omamné látky neobsahuje (najvyšší podiel látky THC obsahuje konope indické), pretože tie sa vyskytujú len v zelených častiach rastliny.

Konopné semienko je primárne určené ako osivo na vypestovanie vlastných rastlín, ľudia ich ale využívajú aj na ďalšiu výrobu, napríklad výborná je konopná vazelína. Konopné semienko totiž obsahuje bielkoviny najvyššej kvality a je v ňom obsiahnuté celé spektrum aminokyselín, dokonca aj esenciálne aminokyseliny. Jeho pomerné zastúpenie Omega 3 a Omega 6 mastných kyselín je unikátne. Konopný olej (možno vyrobiť domáce pomocou lisu na olej) je jediný, ktorý obsahuje zastúpenie týchto mastných kyselín v ideálnom pomere 1: 3. Ďalej obsahuje vitamín E, vitamíny skupiny B, horčík, železo, jód, chróm, striebro, lecitín, lítium, chlorofyl, vápnik a draslík. Je vhodný ako na konzumáciu, tak na mazanie, do vlasov atp.

Konopné semienko má blahodarný vplyv na imunitný systém, pôsobí proti starnutiu, pomáha pri liečbe tuberkulózy, rakoviny, Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby, chorobách srdca, ochoreniach dýchacích ciest, pri menštruačných bolestiach, lupienke, chudokrvnosti, borelióze, reumatizmu, problémoch s pleťou a zlé kvalite vlasov. Ďalej pomáha pri kožných problémoch, gynekologických problémoch a urologických problémoch.

V obchodoch zo zdravou výživou sa môžete stretnúť s nešúpaným aj lúpaným semienkom. Lúpané semienko je vhodné na priamu spotrebu, nelúpanej je určené na ďalšie spracovanie, nie na priamu spotrebu, napríklad sa musia pred prípravou namočiť do vody a nechať zmäknúť šupku. Ak sa vám nechce Kroupa semienka, môžete si ich užiť v podobe konopné múky.


Hodnotenie zákazníkov (0)

Zatiaľ žiadne názoryMeno
Predmet
Ako produkt hodnotíte?
Recenzia

Podobné produkty

Ostropestřec mariánský semínko (Silybum marianum) (1 kg)

Pestrec mariánsky semienko (Silybum marianum) (1 kg)

Semená pestrca mariánskeho predávame v 1 kg alebo 2,5 kg balení. Na prianie je možné zaslať aj iné. Krajina pôvodu ČR…

Máme skladom
11.2 €
Ostropestřec mariánský semínko (Silybum marianum) (2,5 kg)

Pestrec mariánsky semienko (Silybum marianum) (2,5 kg)

Semená pestrca mariánskeho predávame v 1 kg alebo 2,5 kg balení. Na prianie je možné zaslať aj iné. Krajina pôvodu ČR…

Máme skladom
21.2 € 19.1 €
Guarana mleté semeno

Guarana mleté semeno

Chcete si udržať hmotnosť pod kontrolou? Zároveň doplniť energiu a zlepšiť koncentráciu? Guarana patrí medzi…

Máme skladom
4.8 €
Nové